ASTI, လေဆိပ်နှင့်ဘူတာရုံ holidaymakers ရေလွှမ်းခံခဲ့ရ

AŞTİ, havalimanı ve gar tatilcilerin akınına uğradı :Başkentliler 9 günlük tatili fırsat bilerek memleketlerine ve tatil beldelerine akın etti. Bayramı Ankara’da geçirecek vatandaşlar boş kalan cadde ve sokakların tadını çıkardı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzaması ve sıcak havanın etkisini sürdürmesi nedeniyle başkentliler memleketlerine ve tatil beldelerine kaçtı. AŞTİ, havalimanı ve gar, tatilin başladığı cuma gününden itibaren doldu taştı. Ankara en sakin günlerini yaşamaya başladı. Trafiğin yoğun olduğu Konya, Eskişehir ve İstanbul yolu ile kent merkezinde Kızılay, Ulus, Sıhhiye gibi semtlerde alışık olunmayan görüntüler oluştu. Bayramı başkentte geçirecek vatandaşlar tenha yolların tadını çıkardı. Pazar günü havasının hâkim olduğu başkent trafiğinde sürücüler de rahat nefes aldı.

PERONLAR DOLUP TAŞTI
AŞTİ de bayram yoğunluğundan nasibini aldı. Biletlerin günler öncesinden satılması nedeniyle firmalar sefer sayılarını artırdı. Vatandaşlar bavul ve çantalarıyla peronları doldurdu. AŞTİ yetkilileri, bayram dolayısıyla güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. AŞTİ’ye girişçıkış yapan otobüs sayısının günde 2 bine, ortalama yolcu sayısının ise 100 bine ulaştığı belirtildi. TCDD Genel Müdürlüğü de artan yolcu talebini karşılamak amacıyla, Ankara-İstanbul- Ankara arasına ek YHT seferleri koydu. Yetkililer, bayram dolayısıyla artan yolcu talebini karşılamak üzere 23, 26 ve 27 Eylül’de Ankara- İstanbul-Ankara arasında ek YHT seferleri konulduğunu belirtti. Yetkililer, ek YHT’lerin Ankara’dan hareket saatinin 08.15, İstanbul’dan (Pendik) dönüş saatinin ise 16.00 olacağını kaydetti. Söz konusu ek YHT’lerin Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük ve İzmit istasyonlarında duracağı bildirildi. Ayrıca, bayram dolayısıyla YHT’lerin yanı sıra bazı ana hat yolcu trenlerine de vagon ekleneceği belirtildi.

TSK VE EMNİYET MENSUPLARINA %50 İNDİRİM
TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, Kurban Bayramı tatilini de kapsayan 17 Eylül- 4 Ekim tarihlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet mensupları ile onların eş ve çocuklarına tren ücretlerinin yüzde 50 indirimli olacağını bildirdi. Emniyet ve TSK mensuplarına bir nebze katkıda bulunmak istediklerini dile getiren Yıldız, “Bu amaçla 17 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında YHT ana hat ve bölgesel trenlerde yüzde 50 indirim kampanyası başlattık. Bu tarihler arasında tren ücretleri TSK ve Emniyet mensupları ile onların eş ve çocuklarına yüzde 50 indirimli olacak” dedi.

İÇ HATLARDA 747, DIŞ HATLARDA 139 UÇUŞ GERÇEKLEŞTİ
Havayolu şirketleri de artan yolcu talebini karşılamak için geniş gövdeli uçaklarla ek seferler koydu. Esenboğa Havaalanı’ndan cuma gününden itibaren iç hatlardan 34 farklı noktaya 747 sefer düzenlenirken, dış hatlarda ise 23 farklı noktaya 143 sefer gerçekleşti. 139 adet uçuş ile cuma gününün en yoğun gün olduğunu belirten yetkililer, “Bayram nedeni ile hem uçuş sayılarında hem de yolcu sayılarında bir artış yaşandı. Tatil boyunca iç hat ortalama günlük yolcu sayısı 32 bin olurken dış hatlarda ise 6 bin yolcu Esenboğa’dan uçuş yaptı” dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE SÜRESİZ YÜZDE 20 İNDİRİM
Daha önce polis, asker ve ailelerine bayram süresince bilet fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacaklarını duyuran THY yetkilileri ise Anadolu Jet ile beraber şehit aileleri için de süresiz olarak yüzde 20 indirim müjdesi verdi. Yetkililer, “Şehit yakınlarına, gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla direkt ve aktarmalı seyahatli için business ve ekonomi (promosyon ücret sınıfları hariç) ücretleri üzerinden düzenlenen biletlerde yüzde 20 indirim uygulanacaktır” diye konuştu.

Ozen အကြောင်းကို Levent
နှစ်စဉ်နှစ်တိုင်း, မြန်နှုန်းမြင့်ရထားလမ်းကဏ္ဍကြီးထွားလာတူရကီအတွက်ဥရောပခေါင်းဆောင်။ ဒီနှုန်းသည်အတွက်မြန်နှုန်းမြင့်ရထားများမီးရထားလမ်းလယ်ပြင်၌ရှိသောရင်းနှီးမြှုပ်နှံမှုမြင့်တက်နေဆဲဖြစ်သည်။ ထို့အပြင်ခုနှစ်, အတူတကွရင်းနှီးမြှုပ်နှံမှုများနှင့်အတူပြည်တွင်းထုတ်လုပ်မှုအတွက်စေ့စပ်ကုမ္ပဏီအများအပြား၏ကြယ်ပွင့်ထွန်းလင်း, မြို့ပြသယ်ယူပို့ဆောင်ရေးအဘို့ဖန်ဆင်းတော်မူ၏။ ကုမ္ပဏီများမှထုတ်လုပ်သောမော်တော်ယာဉ်မှလာမယ့် native လမ်းရထား, အလင်းရထားလမ်းနှင့်မြေအောက်ရထား, တာကလုပ်မြန်နှုန်းမြင့် "အမျိုးသားရေးရထား" ထုတ်လုပ်ရန်စတင်ပါပြီဂုဏ်ယူသည်။ ကျွန်တော်တို့ကိုဒီ table ထဲမှာဖြစ်ခြင်း၏မာနထောင်လွှားအတော်လေးပျော်ရွှင်ကြသည်။

မှတ်ချက်ပေးရန်ပထမဦးဆုံးဖြစ်

မှတ်ချက်များ